Instytut Techniczny PWSZ w Nowym Sączu kształci na poziomie studiów I stopnia (studia inżynierskie) oraz na poziomie studiów II stopnia (studia magisterskie). Zależy nam, by nasi absolwenci bez większych trudności znaleźli pracę, która będzie nie tylko ich marzeniem, ale też, w której będą się spełniać za godne pieniądze. Dlatego też stale monitorujemy sytuację na rynku pracy po to, aby możliwie najkorzystniej dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb naszych studentów.
Obecnie, Instytut Techniczny PWSZ w Nowym Sączu oferuje 3 kierunki kształcenia:
- informatyka – studia I stopnia
w specjalności : informatyka stosowana
- mechatronika – studia I stopnia
w specjalnościach:
mechatronika pojazdów samochodowych
mechatronika stosowana
- zarządzanie i inżynieria produkcji – studia I stopnia
w specjalnościach:
inżynieria mechaniczna
inżynieria produkcji żywności
ekoenergetyka
- zarządzanie i inżynieria produkcji – studia II stopnia
w specjalnościach:
technologie produkcji i eksploatacja systemów technicznych
ekonomika i organizacja produkcji i usług
Wszystkie oferowane kierunki studiów dają naszym studentom nie tylko możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także realizowania swoich pasji. Na każdym z kierunków zajęcia prowadzą wybitni, doświadczeni dydaktycy. Kadra wspierana jest przez współpracujących z uczelnią pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni krakowskich. Ich obecność wpływa na kolejny mocny punkt naszej Uczelni - poziom nauczania. Wysoki standard studiów gwarantuje z kolei nowoczesna baza laboratoryjna ciągle rozwijana dzięki współpracy z przemysłem i dzięki pozyskiwanym środkom unijnym.
Absolwent Instytutu Technicznego na poziomie studiów I stopnia zostaje inżynierem wybranej przez siebie specjalności w ramach danego kierunku, a więc:
inżynier mechatroniki jest specjalistą łączącym umiejętności i wiedzę pięciu dziedzin: mechaniki, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki. Mechatronika jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin techniki i nauki, a na absolwentów tego kierunku miejsca pracy w kraju i za granicą już czekają;
inżynier informatyk jest specjalistą od wdrażania nowoczesnego oprogramowania komputerowego w urzędach i innych instytucjach. Staje się on przygotowanym administrowania sieci informatycznych w firmach, przedsiębiorstwach. Ponadto może zostać pracownikiem laboratoriów i innych ośrodków badawczych i obliczeniowych,
inżynier produkcji jest menedżerem w zakresie wybranej przez siebie specjalności inżynierii produkcji: ekonergetyki, mechaniki czy produkcji żywności; potrafi łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi.
Absolwent Instytutu Technicznego na poziomie studiów II stopnia zostaje magistrem wybranej przez siebie specjalności w ramach kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, a więc:
magister – w zakresie technologii produkcji i eksploatacji systemów technicznych
magister – w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji i usług.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji tutaj
|