|
|
|
- Rekrutacja kandydatów na studia za granicą, odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Programu Erasmus oraz zasadami określanymi corocznie w umowie zawartej pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu (zwaną dalej „PWSZ”) a Narodową Agencją Programu Erasmus+.
- Rekrutacja Kandydatów jest przeprowadzana w oparciu o umowy bilateralne zawarte pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu a uczelniami partnerskimi za granicą w ramach programu Erasmus+.
- Jednostką odpowiedzialną za przeprowadzenie rekrutacji studentów na studia za granicą jest Dział nauki, współpracy i rozwoju w porozumieniu z poszczególnymi Instytutami PWSZ.
- Koordynacją prac związanych z rekrutacją oraz przebiegiem wymiany studenckiej zajmuje się uczelniany koordynator programu Erasmus.
- Termin składanie aplikacji na wyjazd w semestrze zimowym upływa 15 kwietnia roku akademickiego poprzedzającego wyjazd, zaś w semestrze letnim – 20 października danego roku akademickiego. Jest on związany z tzw. deadlinem wyznaczonym w danej uczelni zagranicznej.
- Dodatkowa rekrutacja Kandydatów w terminach późniejszych jest możliwa pod warunkiem niewykorzystania wszystkich miejsc w ramach stosownej umowy lub rezygnacji osoby wcześniej zakwalifikowanej, a także zgody uczelni zagranicznej.
- Kandydat powinien wypełnić obowiązujący w PWSZ formularz aplikacyjny, a także złożyć podanie o zgodę na wyjazd do Dyrekcji Instytutu, które po pozytywnym zaopiniowaniu należy dostarczyć go do uczelnianego koordynatora programu Erasmus.
- Terminy rekrutacji, kryteria selekcji i oceny Kandydata są podawane do informacji Dyrektorów Instytutów oraz studentów PWSZ przez uczelnianego koordynatora programu Erasmus.
- Rekrutacja studentów na studia za granicą odbywa się według następujących kryteriów:
a) wyniki w nauce,
b) znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni goszczącej,
c) zgoda Dyrekcji Instytutu.
- Dział nauki, współpracy i rozwoju jest zobowiązany do poinformowania wszystkich Kandydatów o wynikach rekrutacji do wyjazdu na studia za granicą.
- Kandydat, który rezygnuje z wyjazdu, powinien niezwłocznie pisemnie poinformować o tym fakcie Dział nauki, współpracy i rozwoju.
- Uczelniany koordynator programu Erasmus może anulować decyzję o zakwalifikowaniu Kandydata, w wypadku znaczącego pogorszenia jego wyników w nauce, szczególnie w wypadku braku pełnego zaliczenia semestru poprzedzającego wyjazd lub w razie naruszenia przez Kandydata zasad oraz regulaminu studiów obowiązujących w PWSZ.
|
|
|
|
|
|