Program dwudniowego pobytu wypełniony był wieloma atrakcjami. Pierwszy dzień wrażeń rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, jednego z najciekawszych miejsc, które można zwiedzić w Warszawie. Mieszczące się w dawnej elektrowni tramwajowej Muzeum pozwoliło raz jeszcze przywołać na myśl lekcje historii i przenieść się do czasów, kiedy walka o przetrwanie była wpisana w codzienną rzeczywistość. Niezwykła aranżacja wnętrz oraz efekty multimedialne wzbudziły ogromne zainteresowanie, któremu towarzyszyły wielkie, niezapomniane emocje.
Kolejny przystanek na trasie wycieczki był szczególnie ważny dla amatorów piłki nożnej. Zwiedzanie Stadionu Narodowego z jego 58 tysiącami miejsc na trybunach wywarło na zwiedzających ogromne wrażenie.
Równie atrakcyjną częścią wyjazdu okazała się wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie można było przyglądać się odbywającym się obradom sejmowym, a także uczestniczyć w spotkaniu z ekspertami sejmowymi. Ważnym punktem podczas pobytu w Sejmie była rozmowa z posłem RP Panem Andrzejem Sztorcem nt. historii sejmu oraz pracy w komisjach sejmowych.
Na uczestników wyjazdu czekała w Sejmie niespodzianka, którą było spotkanie z Ministrem pracy i polityki społecznej - Panem Władysławem Kosiniak-Kamyszem. Tematem przewodnim spotkania była sytuacja młodzieży i absolwentów na rynku pracy.
Ostatnią zaplanowaną na pierwszy dzień wycieczki atrakcją było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie studenci mogli samodzielnie wykonywać eksperymenty i doświadczenia naukowe.
W drugim dniu pobytu w stolicy uczestnicy mieli okazję odwiedzić Muzeum Techniki mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie można było podziwiać wynalazki (związane m.in. z: historią druku, rozwojem techniki komputerowej, powstaniem i wykorzystaniem energii odnawialnej, historią astronomii i astronautyki ), skonstruowane w ciągu ostatnich stuleci.
Jedną z atrakcji pobytu w Warszawie była wizyta w Zamku Królewskim, w którym można było podziwiać wnętrza w przeszłości zamieszkiwane przez m. in. Wazów oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Wyjazd, w którym uczestniczyli studenci kół naukowych Instytutu Ekonomicznego stał się doskonałą okazją do poznania miejsc, będących kompendium wiedzy o rozwoju wynalazków techniki oraz historii naszego kraju. Umożliwił także nawiązanie trwalszych relacji interpersonalnych.
Studenci PWSZ
|