STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA
Nazwa kierunku studiów: Pielęgniarstwo
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Profil kształcenia: praktyczny
Obszar wiedzy: obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
Dziedzina nauki: dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Tytuł zawodowy nadawany absolwentom: licencjat pielęgniarstwa
Czas trwania studiów: 6 semestrów- studia stacjonarne; od 2 do 3 semestrów studia niestacjonarne tzw. pomostowe
Możliwość dalszego kształcenia: absolwent studiów pierwszego stopnia może kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia w uczelniach prowadzących tego typu kształcenie.
Warunki rekrutacji: o przyjęcie na studia pierwszego stopnia na kierunek Pielęgniarstwo może ubiegać się osoba, która posiada świadectwo dojrzałości; listę rankingową kandydatów tworzy się na podstawie wyników egzaminu maturalnego z biologii lub matematyki, języka polskiego i języka obcego.
Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów/modułów znajdujących się w planie studiów, uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS (180), osiągnięcie wszystkich opisanych w programie studiów efektów kształcenia, złożenie pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego składającego się z części praktycznej i teoretycznej z wynikiem pozytywnym.
Kwalifikacje, które nabywa absolwent z tytułem licencjata pielęgniarstwa są automatycznie i bezwarunkowo uznawane w krajach Unii Europejskiej, co powoduje, iż absolwent może korzystać ze wspólnotowego rynku pracy i swobodnego przepływu osób
zgodnie z obowiązującymi w tym przedmiocie przepisami.
Opis ogólnych efektów kształcenia/sylweta zawodowa absolwenta
Zestawiene szczegółowych efektów kształcenia
Zestawienie realizacji efektów kształcenia przez przedmioty
Możliwość zatrudnienia/miejsca pracy
Studia stacjonarne na kierunku Pielęgniarstwo trwają 3 lata /6 semestrów/.Łączna liczba godzin zajęć dydaktycznych wynosi 4760, z czego 2300 godzin przeznaczono na kształcenie praktyczne.
Praktyczna nauka zawodu:
Prowadzona jest w formie zajęć praktycznych /1100 godzin/ i praktyki zawodowej /1200 godzin/. Odbywa się w różnych jednostkach podmiotów leczniczych. W trakcie odbywania zajęć praktycznych i praktyk zawodowych studenci mają możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych nabytych w wyniku realizacji przedmiotów kierunkowych. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez nauczycieli akademickich. Praktyka zawodowa realizowana jest pod kierunkiem dydaktycznego opiekuna praktyki - nauczyciela akademickiego oraz pracowników danego zakładu opieki zdrowotnej /pielęgniarek/ posiadających prawo wykonywania zawodu oraz duże doświadczenie zawodowe.
Plan studiów stacjonarnych
Studia niestacjonarne tzw "pomostowe":
Charakterystyka studiów
Podstawa prawna
Plan studiów ścieżka kształcenia AB
Plan studiów ścieżka kształcenia C
Plan studiów ścieżka kształcenia D
STUDIA DRUGIEGO STOPNIA
Nazwa kierunku studiów: Pielęgniarstwo
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia
Profil kształcenia: praktyczny
Obszar wiedzy: obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
Dziedzina wiedzy: dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Tytuł zawodowy nadawany absolwentom: magister pielęgniarstwa
Czas trwania studiów: 4 semestry
Możliwość dalszego kształcenia: absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Warunki rekrutacji: o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek Pielęgniarstwo może ubiegać się osoba posiadająca tytuł zawodowy "licencjat pielęgniarstwa", listę rankingową kandydatów na studia drugiego stopnia tworzy się na podstawie średniej arytmetycznej ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.
Warunki ukończenia studiów: warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów/modułów znajdujących się w planie studiów i uzyskanie 122 punków ECTS, osiągnięcie wszystkich opisanych w programie studiów efektów kształcenia, złożenie pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego składającego się z części praktycznej i teoretycznej z wynikiem pozytywnym.
Zestawienie ogólnych efektów kształcenia
Zestawienie szczegółowych efektów kształcenia
Zestawienie realizacji szczegółowych efektów kształcenia przez przedmioty
Plan studiów stacjonarnych
Plan studiów niestacjonarnych
Zestawienie kompetencji oczekiwanych od kandydata ubiegającego się o przyjęcie na studia drugiego stopnia kierunek Pielęgniarstwo
|